poniedziałek, 09 październik 2017

Boisko w Skępem tętni życiem

Boisko w Skępem tętni życiem Fot. facebook Zespół Szkół Technicznych Lipno

5 października na boiskach w Skępem został rozegrany pierwszy turniej szkół ponadgimnazjalnych w piłce nożnej chłopców o Puchar Starosty Lipnowskiego. Turniej został zorganizowany w związku z obchodami 150- lecia szkoły średniej w Skępem. Podczas rozgrywek najlepszą okazała się drużyna wystawiona przez Zespół Szkół Technicznych w Lipnie ( zdjęcie), ale w związku z tym, że turniej ma stać się imprezą cykliczną, przedstawiciele gospodarzy obiecali solennie trenować, by za rok móc się zrewanżować.
Taka postawa młodych piłkarzy cieszy, ponieważ oznacza, że i tak popularny obiekt może zyskać nowych, stałych bywalców poza programowymi lekcjami wychowania fizycznego, a przecież o to właśnie chodziło. W 2014 roku po gruntownej przebudowie został oddany do użytku kompleks boisk przy Zespole Szkół w Skępem. Inwestycja ta cieszy nie tylko uczniów miejscowego Zespołu Szkół, którzy z radością powitali obiekt sportowy z prawdziwego zdarzenia.Kompleks boisk jest chętnie odwiedzany i wykorzystywany przez mieszkańców miasta i gminy Skępe oraz całego powiatu. Dzięki przychylności władz powiatu, z obiektu mogą korzystać wszyscy zainteresowani aktywnym spędzaniem wolnego czasu już po godz. 15, gdy zakończą się zajęcia dydaktyczne w szkole. Jedynym wymogiem jest przestrzeganie regulaminu obiektu, który jest dobrem wspólnym i wspólnie powinno się dbać o jego jak najlepszą kondycję. Mieszkańcy Skępego na co dzień chętnie korzystają z możliwości biegania czy ćwiczenia na profesjonalnej nawierzchni.

Ideą jaka przyświecała władzom Powiatu, tak przy realizacji obiektów w Skępem, jak i podczas realizacji innych inwestycji sportowych, było ożywienie życia sportowego mieszkańców. To nie tylko inwestowanie w obiekty, ale przede wszystkim w promowanie zdrowego stylu życia, w ożywienie lokalnych środowisk, szczególnie sportowych, pokazywanie młodym ludziom nowych możliwości, zaszczepianie nowych pasji. W przypadku boisk w Skępem widać, że gra warta była świeczki, ponieważ po pojedynczych osobach, czy małych grupkach mieszkańców przyszła kolej na bardziej zorganizowane koła. Gospodarze obiektu z przyjemnością powitali na swoich boiskach członków UKS Skompensis ze Skępego, którzy od października br. rozpoczęli na obiekcie prowadzenie treningów sportowych. Również lipnowskie Centrum Sztuk Waliki prowadzi tu zajęcia dla dzieci w wieku przedszkolnym z terenu całego powiatu. Młodzi adepci obu klubów są bardzo zadowoleni z faktu, że mogą trenować w dobrych warunkach, a w dodatku w miejscu bardzo malowniczym i pięknie położonym.

Sukces boisk w Skępem nie jest odosobnionym przypadkiem, życiem sportowym tętni hala przy Zespole Szkół w Lipnie, orlik, jak również boiska przy ZST w Lipnie. - Bardzo się cieszę, że nasze inwestycje w infrastrukturę sportową służą wszystkim mieszkańcom powiatu, może to właśnie na naszych boiskach objawią się nowi kadrowicze reprezentacji Polski, może za kilka lat zaśpiewamy z nimi Mazurka Dąbrowskiego - mówi Krzysztof Baranowski, starosta lipnowski.

Informacje

Kalendarz wydarzeń

Poprzedni miesiąc Wrzesień 2018 Następny miesiąc
P W Ś C Pt S N
week 35 1 2
week 36 3 4 5 6 7 8 9
week 37 10 11 12 13 14 15 16
week 38 17 18 19 20 21 22 23
week 39 24 25 26 27 28 29 30

Zbliżające się wydarzenia


Powiat Lipnowski   Gmina Bobrowniki   Gmina Chrostkowo   Miasto i Gmina Dobrzyń nad Wisłą   Gmina Kikół   Gmina Lipno   Gmina Miasto Lipno   Miasto i Gmina Skępe   Gmina Tłuchowo   Gmina Wielgie