poniedziałek, 09 październik 2017

Boisko w Skępem tętni życiem

Boisko w Skępem tętni życiem Fot. facebook Zespół Szkół Technicznych Lipno

5 października na boiskach w Skępem został rozegrany pierwszy turniej szkół ponadgimnazjalnych w piłce nożnej chłopców o Puchar Starosty Lipnowskiego. Turniej został zorganizowany w związku z obchodami 150- lecia szkoły średniej w Skępem. Podczas rozgrywek najlepszą okazała się drużyna wystawiona przez Zespół Szkół Technicznych w Lipnie ( zdjęcie), ale w związku z tym, że turniej ma stać się imprezą cykliczną, przedstawiciele gospodarzy obiecali solennie trenować, by za rok móc się zrewanżować.
Taka postawa młodych piłkarzy cieszy, ponieważ oznacza, że i tak popularny obiekt może zyskać nowych, stałych bywalców poza programowymi lekcjami wychowania fizycznego, a przecież o to właśnie chodziło. W 2014 roku po gruntownej przebudowie został oddany do użytku kompleks boisk przy Zespole Szkół w Skępem. Inwestycja ta cieszy nie tylko uczniów miejscowego Zespołu Szkół, którzy z radością powitali obiekt sportowy z prawdziwego zdarzenia.Kompleks boisk jest chętnie odwiedzany i wykorzystywany przez mieszkańców miasta i gminy Skępe oraz całego powiatu. Dzięki przychylności władz powiatu, z obiektu mogą korzystać wszyscy zainteresowani aktywnym spędzaniem wolnego czasu już po godz. 15, gdy zakończą się zajęcia dydaktyczne w szkole. Jedynym wymogiem jest przestrzeganie regulaminu obiektu, który jest dobrem wspólnym i wspólnie powinno się dbać o jego jak najlepszą kondycję. Mieszkańcy Skępego na co dzień chętnie korzystają z możliwości biegania czy ćwiczenia na profesjonalnej nawierzchni.

Ideą jaka przyświecała władzom Powiatu, tak przy realizacji obiektów w Skępem, jak i podczas realizacji innych inwestycji sportowych, było ożywienie życia sportowego mieszkańców. To nie tylko inwestowanie w obiekty, ale przede wszystkim w promowanie zdrowego stylu życia, w ożywienie lokalnych środowisk, szczególnie sportowych, pokazywanie młodym ludziom nowych możliwości, zaszczepianie nowych pasji. W przypadku boisk w Skępem widać, że gra warta była świeczki, ponieważ po pojedynczych osobach, czy małych grupkach mieszkańców przyszła kolej na bardziej zorganizowane koła. Gospodarze obiektu z przyjemnością powitali na swoich boiskach członków UKS Skompensis ze Skępego, którzy od października br. rozpoczęli na obiekcie prowadzenie treningów sportowych. Również lipnowskie Centrum Sztuk Waliki prowadzi tu zajęcia dla dzieci w wieku przedszkolnym z terenu całego powiatu. Młodzi adepci obu klubów są bardzo zadowoleni z faktu, że mogą trenować w dobrych warunkach, a w dodatku w miejscu bardzo malowniczym i pięknie położonym.

Sukces boisk w Skępem nie jest odosobnionym przypadkiem, życiem sportowym tętni hala przy Zespole Szkół w Lipnie, orlik, jak również boiska przy ZST w Lipnie. - Bardzo się cieszę, że nasze inwestycje w infrastrukturę sportową służą wszystkim mieszkańcom powiatu, może to właśnie na naszych boiskach objawią się nowi kadrowicze reprezentacji Polski, może za kilka lat zaśpiewamy z nimi Mazurka Dąbrowskiego - mówi Krzysztof Baranowski, starosta lipnowski.

Informacje

Kalendarz wydarzeń

Poprzedni miesiąc Luty 2018 Następny miesiąc
P W Ś C Pt S N
week 5 1 2 3 4
week 6 5 6 7 8 9 10 11
week 7 12 13 14 15 16 17 18
week 8 19 20 21 22 23 24 25
week 9 26 27 28

Zbliżające się wydarzenia


Powiat Lipnowski   Gmina Bobrowniki   Gmina Chrostkowo   Miasto i Gmina Dobrzyń nad Wisłą   Gmina Kikół   Gmina Lipno   Gmina Miasto Lipno   Miasto i Gmina Skępe   Gmina Tłuchowo   Gmina Wielgie