poniedziałek, 11 wrzesień 2017

Niedzielna debata z policjantami

Niedzielna debata z policjantami Fot. KPP Lipno

W Gminnym Ośrodku Kultury w Tłuchowie policjanci zorganizowali wczoeaj debatę społeczną, na którą przybyli przedstawiciele władz gminy, członkowie klubu motocyklowego „Wolny Duch” w Tłuchowie i mieszkańcy gminy. Jest to kolejna forma nawiązania przez policjantów bezpośredniego kontaktu ze społecznością lokalna i próba wypracowania wspólnych rozwiązań dla problemów zgłoszonych przez mieszkańców.

Debatę, której tematem przewodnim było bezpieczeństwo w ruchu drogowym na terenie powiatu, rozpoczęła przygotowana przez policjantów z KPP w Lipnie symulacja wypadku drogowego. Funkcjonariusze pokazywali w jaki sposób ewakuować z auta osobę po wypadku komunikacyjnym jeśli zajdzie taka potrzeba, jak udzielać pierwszej pomocy, oraz przypominali podstawowe sygnały wydawane przez policjantów ruchu drogowego podczas kierowania ruchem na drodze.

Druga część debaty obejmowała omówienie ważnych narzędzi służących do komunikacji z Policją takich jak aplikacja „Moja Komenda” dzięki której w łatwy i szybki sposób można odnaleźć dzielnicowego obsługującego dany rejon. Aplikacja zawiera wszystkie jednostki policji w całym kraju a na jej stronach można znaleźć kontakt mailowy i telefoniczny do każdego dzielnicowego w Polsce, co jest krokiem w stronę realizacji programu „Dzielnicowy bliżej nas” i aktywizacji tych policjantów w życie społeczności lokalnych.

Policjanci przedstawiali także istotę i sposób działania „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa”. Ta intuicyjna platforma uruchomiona w celu ułatwienia kontaktu społeczeństwa z Policją i weryfikacji odczuwanych przez nie zagrożeń działa od roku. Policjanci przedstawiali sposób zaznaczania zgłoszeń i możliwość sprawdzania statusu informacji zaznaczonej na mapie. Dzięki tej aplikacji społeczeństwo dostało bezpośrednie narzędzie wpływające na poprawę bezpieczeństwa w danym rejonie i na dyslokacje sił policyjnych na danym terenie.

Ostatnia część debaty była omówieniem zagrożeń występujących w ruchu drogowym i przedstawiała statystyki dotyczące tej tematyki z terenu powiatu lipnowskiego. Na koniec głos w dyskusji zabrał komendant powiatowy Policji w Lipnie podinsp. Zdzisław Ciesielski oraz wójt gminy Tłuchowo Krzysztof Dąbkowski.

Informacje

Kalendarz wydarzeń

Poprzedni miesiąc Czerwiec 2018 Następny miesiąc
P W Ś C Pt S N
week 22 1 2 3
week 23 4 5 6 7 8 9 10
week 24 11 12 13 14 15 16 17
week 25 18 19 20 21 22 23 24
week 26 25 26 27 28 29 30

Zbliżające się wydarzenia


Powiat Lipnowski   Gmina Bobrowniki   Gmina Chrostkowo   Miasto i Gmina Dobrzyń nad Wisłą   Gmina Kikół   Gmina Lipno   Gmina Miasto Lipno   Miasto i Gmina Skępe   Gmina Tłuchowo   Gmina Wielgie