Wydrukuj tę stronę
czwartek, 07 wrzesień 2017

Bezpieczna droga do szkoły

Bezpieczna droga do szkoły KPP Lipno

Pierwszy dzwonek, inaugurujący rok szkolny 2017/2018 już za nami. To pracowity czas ne tylko dla uczniów i nauczycieli, ale również dla policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Lipnie, dbających o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży na terenie naszego powiatu.
W całej Polsce, w tym w powiecie lipnowskim, trwa akcja „Bezpieczna droga do szkoły”. Policyjne załogi wzmogły patrole prewencyjne w rejonie placówek oświatowych. Policjanci kontrolują ruch i dbają o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży szkolnej, ale także zwracają uwagę na prawidłowe przewożenie dzieci.

O bezpieczeństwo w rejonie szkół dbają też specjalnie przeszkoleni przez WORD pracownicy w charakterystycznych odblaskowych kamizelkach. Tzw. „Agatki” dbają o to by dzieciom na pasach nie stała się krzywda. Policjanci przypominają, że uczestnicy ruchu są zobligowani do przestrzegania wydawanych przez nich poleceń. W zeszłym roku zdarzyły się mandaty kierowcom, którzy mimo wydawanego przez „Agatkę” polecenia nie ustąpili pierwszeństwa pieszym. W tym roku takich mandatów nie było.

Policjanci wkrótce rozpoczną także wizyty w szkołach, aby znów edukować o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.

 

źródło: KPP Lipno