piątek, 04 sierpień 2017

Wakacyjne patrole nad wodą

Wakacyjne patrole nad wodą KPP Lipno

Już dwa miesiące przed wakacjami policjanci z powiatu lipnowskiego rozpoczęli akcje edukacyjną w szkołach, której celem miał być wzrost bezpieczeństwa najmłodszych nad wodą i promowanie dobrych nawyków. Teraz, w czasie wakacji, funkcjonariusze nadal spotykają się z dziećmi i młodzieżą na pogadankach profilaktycznych a oprócz tego policjanci z PP w Skępem i Dobrzyniu nad Wisłą, w ramach ministerialnej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą”, pełnią służby na akwenach wraz ze strażakami i woprowcami z powiatu Lipnowskiego. Poprzez tę współpracę propagują właściwe formy zachowania na akwenach, w tym zasady bezpiecznej kąpieli, bezpiecznego żeglowania oraz uprawiania sportów wodnych. W ten sposób chcą wpłynąć na ograniczenie wypadków tonięć.

Łączone patrole zapobiegają też szerzeniu się kłusownictwa. Funkcjonariusze systematycznie odnajdują i konfiskują rozstawione nielegalne sieci rybackie.

W tym sezonie skępscy policjanci wraz ze strażakami i woprowcami pełnili służbę na jeziorze Łęckim a policjanci z Dobrzynia nad Wisłą na jeziorze Orłowskim w Piasecznie i na Wiśle.

Przypominamy, że tan, kto w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu wodnym, popełnia przestępstwo tak jak ten, kto w tym stanie prowadzi auto po drodze publicznej. Przekonał się o tym 69-letni mieszkaniec Sosnowca, który za prowadzenie skutera wodnego w stanie nietrzeźwości i bez uprawnień (zdarzenie z 19.07.2017) już dobrowolnie poddał się karze. Musi zapłacić grzywnę, 5000 świadczenia pieniężnego i pokryć koszty postępowania - przypomina oficer prasowy KPP w Lipnie Małgorzata Małkińska.

 

źródło: KPP Lipno

Informacje

Kalendarz wydarzeń

Poprzedni miesiąc Luty 2018 Następny miesiąc
P W Ś C Pt S N
week 5 1 2 3 4
week 6 5 6 7 8 9 10 11
week 7 12 13 14 15 16 17 18
week 8 19 20 21 22 23 24 25
week 9 26 27 28

Zbliżające się wydarzenia


Powiat Lipnowski   Gmina Bobrowniki   Gmina Chrostkowo   Miasto i Gmina Dobrzyń nad Wisłą   Gmina Kikół   Gmina Lipno   Gmina Miasto Lipno   Miasto i Gmina Skępe   Gmina Tłuchowo   Gmina Wielgie