piątek, 04 sierpień 2017

Wakacyjne patrole nad wodą

Wakacyjne patrole nad wodą KPP Lipno

Już dwa miesiące przed wakacjami policjanci z powiatu lipnowskiego rozpoczęli akcje edukacyjną w szkołach, której celem miał być wzrost bezpieczeństwa najmłodszych nad wodą i promowanie dobrych nawyków. Teraz, w czasie wakacji, funkcjonariusze nadal spotykają się z dziećmi i młodzieżą na pogadankach profilaktycznych a oprócz tego policjanci z PP w Skępem i Dobrzyniu nad Wisłą, w ramach ministerialnej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą”, pełnią służby na akwenach wraz ze strażakami i woprowcami z powiatu Lipnowskiego. Poprzez tę współpracę propagują właściwe formy zachowania na akwenach, w tym zasady bezpiecznej kąpieli, bezpiecznego żeglowania oraz uprawiania sportów wodnych. W ten sposób chcą wpłynąć na ograniczenie wypadków tonięć.

Łączone patrole zapobiegają też szerzeniu się kłusownictwa. Funkcjonariusze systematycznie odnajdują i konfiskują rozstawione nielegalne sieci rybackie.

W tym sezonie skępscy policjanci wraz ze strażakami i woprowcami pełnili służbę na jeziorze Łęckim a policjanci z Dobrzynia nad Wisłą na jeziorze Orłowskim w Piasecznie i na Wiśle.

Przypominamy, że tan, kto w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu wodnym, popełnia przestępstwo tak jak ten, kto w tym stanie prowadzi auto po drodze publicznej. Przekonał się o tym 69-letni mieszkaniec Sosnowca, który za prowadzenie skutera wodnego w stanie nietrzeźwości i bez uprawnień (zdarzenie z 19.07.2017) już dobrowolnie poddał się karze. Musi zapłacić grzywnę, 5000 świadczenia pieniężnego i pokryć koszty postępowania - przypomina oficer prasowy KPP w Lipnie Małgorzata Małkińska.

 

źródło: KPP Lipno

Informacje

Kalendarz wydarzeń

Poprzedni miesiąc Grudzień 2017 Następny miesiąc
P W Ś C Pt S N
week 48 1 2 3
week 49 4 5 6 7 8 9 10
week 50 11 12 13 14 15 16 17
week 51 18 19 20 21 22 23 24
week 52 25 26 27 28 29 30 31

Zbliżające się wydarzenia


Powiat Lipnowski   Gmina Bobrowniki   Gmina Chrostkowo   Miasto i Gmina Dobrzyń nad Wisłą   Gmina Kikół   Gmina Lipno   Gmina Miasto Lipno   Miasto i Gmina Skępe   Gmina Tłuchowo   Gmina Wielgie