środa, 17 maj 2017

Pora już myśleć o bezpiecznych wakacjach

Pora już myśleć o bezpiecznych wakacjach KPP Lipno

Rozpoczął się cykl spotkań przedwakacyjnych w szkołach. O tym jak zachować się podczas ewakuacji, pożaru czy nad wodą, jakie środki ostrożności zachować, aby nie paść ofiarą przestępstwa, czy nie ulec wypadkowi na drodze, opowiadali wspólnie przedstawiciele lipnowskiej Policji, Straży Pożarnej i WOPR-u we wspólnej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo”.
Wczoraj na terenie gminy Tłuchowo, odbyły się trzy spotkania w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo”. Służby, których statutowym zadanie jest właśnie dbanie o bezpieczeństwo mieszkańców połączyły siły w akcjach profilaktycznych. Trzy z nich odbyły się wczoraj w gm. Tłuchowo w Zespole Szkół w Tłuchowie, w Gminnym Ośrodku Kultury i Przedszkolu „Bajkowa Kraina” w Tłuchowie oraz w Szkole Podstawowej w Mysłakówku.

Najpierw funkcjonariusze straży pożarnej przeprowadzili ewakuację placówek, aby utrwalać dobre nawyki wśród ich społeczności a potem opowiadali o zagrożeniach pożarowych oraz niebezpieczeństwach związanych z przebywaniem poza domem w czasie burz.

Policjanci przestrzegali przed wakacyjnymi przygodami z substancjami narkotycznymi czy spotkaniami z nieznanymi osobami poznanymi przygodnie w czasie letniego wypoczynku. Zwrócili tez uwagę na to, że przepisy drogowe nie zmieniają się w czasie wolnym i od ich przestrzegania nie ma wakacji. Mówili jak zabezpieczyć się przed kradzieżami w czasie letnich wycieczek i jak zabezpieczyć mieszkanie na czas wyjazdów.

Ratownicy z Lipnowskiego WOPR pokazywali jak prawidłowo przeprowadzić resuscytację i ułożyć nieprzytomnego w bezpiecznej pozycji. Przypominali zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą i podstawowe zasady bezpieczeństwa w czasie udzielania pomocy osobie tonącej.

W akcję aktywnie włączyła się firma „Drwal”, która zawsze aktywnie uczestniczy w przedsięwzięciach związanych z bezpieczeństwem i higieną pracy oraz ochroną przeciwpożarową. Tym razem oprócz pomocy organizacyjnej przy przeprowadzanych ewakuacjach obiektów dostarczyła także sprzętu, na którym uczniowie mogli ćwiczyć prowadzenie akcji ratunkowych.

 

źródło: oficer prasowy KPP w Lipnie sierż. szt. Małgorzata Małkińska

Informacje

Kalendarz wydarzeń

Poprzedni miesiąc Czerwiec 2018 Następny miesiąc
P W Ś C Pt S N
week 22 1 2 3
week 23 4 5 6 7 8 9 10
week 24 11 12 13 14 15 16 17
week 25 18 19 20 21 22 23 24
week 26 25 26 27 28 29 30

Zbliżające się wydarzenia


Powiat Lipnowski   Gmina Bobrowniki   Gmina Chrostkowo   Miasto i Gmina Dobrzyń nad Wisłą   Gmina Kikół   Gmina Lipno   Gmina Miasto Lipno   Miasto i Gmina Skępe   Gmina Tłuchowo   Gmina Wielgie