środa, 17 maj 2017

Oni najlepiej promują nasz powiat

Panie z Koła Kobiet Bobrowniki podczas V Festiwalu Smaków Dyniowych w Tłuchowie. Panie z Koła Kobiet Bobrowniki podczas V Festiwalu Smaków Dyniowych w Tłuchowie. ugbobrowniki.pl

Wierzbiczanki, Stowarzyszenie Emerytów Gminy Chrostkowo, Aktywny Senior w UTW, Lipnowskie Stowarzyszenie Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Stowarzyszenie Emerytów Gminy Kikół, Koło Gospodyń Wiejskich Grodzeń, Słoneczne Chojno, KGW Łęczanki, Koło Aktywnych Kobiet, Aktywni Dobrzyniacy 55+, Klub Seniora "Koziołek" w Skępem, KGW "Makóweczki", KGW Rachcin, Towarzystwo Miłośników Ziemi Dobrzyńskiej... W powiecie lipnowskim działa wiele stowarzyszeń, skupiających aktywnych mieszkańców - tak panów, jak i panie, osoby w różnym wieku.
Zadaniem tzw. stowarzyszeń zwykłych jest podtrzymywanie tradycji narodowej i regionalnej, pielęgnowanie polskości i patriotyzmu lokalnego, rozwój świadomości narodowej, regionalnej, obywatelskiej i kulturowej.
To także upowszechnianie i wspieranie dorobku twórczego artystów działających w regionie w zakresie kultury i sztuki, podejmowanie inicjatyw na rzecz ochrony dóbr kultury i tradycji regionalnych, diagnozowanie potrzeb i prezentowanie opinii aktywu społecznego i środowisk twórczych odnośnie życia kulturalnego, artystycznego, oświatowego i naukowego w Lipnie i w regionie wobec różnych instytucji i władz administracyjnych.
Bardzo ważne jest tworzenie przez stowarzyszenia zwykłe klimatu dla twórczej dyskusji, wymiany doświadczeń i i inicjatyw, kształtowanie środowiskowych opinii i sądów w zakresie promocji Lipna i regionu poprzez kulturę, a także współpraca instytucjonalna i środowiskowa. Władze powiatu doceniają działalność stowarzyszeń zwykłych. Ich członkowie są często nagradzani i wyróżniani.

Informacje

Kalendarz wydarzeń

Poprzedni miesiąc Luty 2018 Następny miesiąc
P W Ś C Pt S N
week 5 1 2 3 4
week 6 5 6 7 8 9 10 11
week 7 12 13 14 15 16 17 18
week 8 19 20 21 22 23 24 25
week 9 26 27 28

Zbliżające się wydarzenia


Powiat Lipnowski   Gmina Bobrowniki   Gmina Chrostkowo   Miasto i Gmina Dobrzyń nad Wisłą   Gmina Kikół   Gmina Lipno   Gmina Miasto Lipno   Miasto i Gmina Skępe   Gmina Tłuchowo   Gmina Wielgie