środa, 17 maj 2017

Oni najlepiej promują nasz powiat

Panie z Koła Kobiet Bobrowniki podczas V Festiwalu Smaków Dyniowych w Tłuchowie. Panie z Koła Kobiet Bobrowniki podczas V Festiwalu Smaków Dyniowych w Tłuchowie. ugbobrowniki.pl

Wierzbiczanki, Stowarzyszenie Emerytów Gminy Chrostkowo, Aktywny Senior w UTW, Lipnowskie Stowarzyszenie Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Stowarzyszenie Emerytów Gminy Kikół, Koło Gospodyń Wiejskich Grodzeń, Słoneczne Chojno, KGW Łęczanki, Koło Aktywnych Kobiet, Aktywni Dobrzyniacy 55+, Klub Seniora "Koziołek" w Skępem, KGW "Makóweczki", KGW Rachcin, Towarzystwo Miłośników Ziemi Dobrzyńskiej... W powiecie lipnowskim działa wiele stowarzyszeń, skupiających aktywnych mieszkańców - tak panów, jak i panie, osoby w różnym wieku.
Zadaniem tzw. stowarzyszeń zwykłych jest podtrzymywanie tradycji narodowej i regionalnej, pielęgnowanie polskości i patriotyzmu lokalnego, rozwój świadomości narodowej, regionalnej, obywatelskiej i kulturowej.
To także upowszechnianie i wspieranie dorobku twórczego artystów działających w regionie w zakresie kultury i sztuki, podejmowanie inicjatyw na rzecz ochrony dóbr kultury i tradycji regionalnych, diagnozowanie potrzeb i prezentowanie opinii aktywu społecznego i środowisk twórczych odnośnie życia kulturalnego, artystycznego, oświatowego i naukowego w Lipnie i w regionie wobec różnych instytucji i władz administracyjnych.
Bardzo ważne jest tworzenie przez stowarzyszenia zwykłe klimatu dla twórczej dyskusji, wymiany doświadczeń i i inicjatyw, kształtowanie środowiskowych opinii i sądów w zakresie promocji Lipna i regionu poprzez kulturę, a także współpraca instytucjonalna i środowiskowa. Władze powiatu doceniają działalność stowarzyszeń zwykłych. Ich członkowie są często nagradzani i wyróżniani.

Informacje

Kalendarz wydarzeń

Poprzedni miesiąc Kwiecień 2018 Następny miesiąc
P W Ś C Pt S N
week 13 1
week 14 2 3 4 5 6 7 8
week 15 9 10 11 12 13 14 15
week 16 16 17 18 19 20 21 22
week 17 23 24 25 26 27 28 29
week 18 30

Zbliżające się wydarzenia


Powiat Lipnowski   Gmina Bobrowniki   Gmina Chrostkowo   Miasto i Gmina Dobrzyń nad Wisłą   Gmina Kikół   Gmina Lipno   Gmina Miasto Lipno   Miasto i Gmina Skępe   Gmina Tłuchowo   Gmina Wielgie