piątek, 17 marzec 2017

Lipnowianin zaśpiewał podczas wyjątkowego koncertu

Lipnowianin zaśpiewał podczas wyjątkowego koncertu Aurelia Kowalczyk q4

Piękny koncert w piątą rocznicę śmierci Bogusława Meca odbył się w minioną niedzielę we włocławskim Browarze B. Jedną z gwiazd tego wydarzenia, obok m.in. Krystyny Giżowskiej i wokalistów z legendarnego zespołu BW 69 był lipnowianin Michał Kamiński.
Bogusław Mec to klasyk polskiej muzyki rozrywkowej. Po pierwszej nagrodzie w Opolu w 1971 r. zrozumiał, kąpiąc się w oceanie, że śpiewanie to niezła recepta na życie. W 1972 r. rozpoczął się dla niego okres niewoli jednego „Portretu” , który trwa do dziś! W dziedzinie piosenki zdobył w Polsce prawie wszystko, co możliwe w konkursach, plebiscytach, festiwalach z międzynarodowym Grand Prix włącznie. Uwielbiał szlaki i pejzaże Hemingwaya, prostotę i wyzwolone szaleństwo. Nie znosił ideologii, systemów i partii. Uważał, że skromność jest drogą do pychy. Nie znosił głupoty i niekompetencji. Niczego co robił, nie żałował. W dystansie do ludzi pomagało mu zawsze rondo kapelusza i czarny długi płaszcz. Bogusław Mec zmarł 11 marca 2012 r.
Podczas niedzielnego koncertu w „Browarze B.”, którego reżyserem i opiekunem arystycznym był Adam Paliwkowski, wieloletni przyjaciela Meca, zagrał Konin Band Orchestra pod dyrekcją Ryszarda Jarosława Piotrowskiego i Szymona Piotrowskiego. Znakomity big-band związany z Międzynarodowym Dziecięcym Festiwalem Piosenki i Tańca w Koninie – towarzyszył wszystkim wykonawcom włocławskiego koncertu. Śpiewający włocławianie to: Dorota Pruszczyńka (BW-69), Wojtek Hamkało, Marcin Majewski, Grzegorz Walczak, Janusz Witeński (BW – 69), Mirosław Murzyński, Julia Wojtulewicz, Oskar Skibiński, zespół "Contra" „Contra”, „Older Dixiland Band” oraz Michał Kamiński, zdobywca Złotego Aplauzu – Konin 2015. Zobaczcie, jak zaśpiewał!

Media

Informacje

Kalendarz wydarzeń

Poprzedni miesiąc Luty 2018 Następny miesiąc
P W Ś C Pt S N
week 5 1 2 3 4
week 6 5 6 7 8 9 10 11
week 7 12 13 14 15 16 17 18
week 8 19 20 21 22 23 24 25
week 9 26 27 28

Zbliżające się wydarzenia


Powiat Lipnowski   Gmina Bobrowniki   Gmina Chrostkowo   Miasto i Gmina Dobrzyń nad Wisłą   Gmina Kikół   Gmina Lipno   Gmina Miasto Lipno   Miasto i Gmina Skępe   Gmina Tłuchowo   Gmina Wielgie