piątek, 25 listopad 2016

"Odblaski" dla najmłodszych. Zdjęcia!

"Odblaski" dla najmłodszych. Zdjęcia! KPP Lipno

Policjanci z powiatu lipnowskiego cały czas prowadzą akcje prewencyjne i lekcje z ruchu drogowego. Edukację z bezpieczeństwa zaczynają już w przedszkolach, aby od początku wpajać dzieciom właściwe nawyki. Tym razem odwiedzili Przedszkole Samorządowe w Bobrownikach - informuje sierż. szt. Małgorzata Małkińska, oficer prasowy KPP w Lipnie.
Lekcje z ruchu drogowego, prowadzone przez policjantów z powiatu lipnowskiego, to nie nowość. Tym razem jednak wykorzystując dobrą pogodę, lekcja taka odbyła się w realnym ruchu ulicznym. Policjanci przekazali dzieciom kamizelki odblaskowe zakupione z funduszu przekazanego prze Urząd Gminy w Bobrownikach. Tak wystrojona, „odblaskowa” grupa wyruszyła na spacer, wykorzystując wiedzę przekazaną przez mundurowych. Dzieci świetnie radziły sobie na przejściach dla pieszych, wiedząc, że trzeba dokładnie się rozejrzeć zanim wejdą na jezdnię. W Bobrownikach, nie ma sygnalizacji świetlnej, ale policjanci zaimprowizowali i takie przejście, aby przedszkolaki umiały odpowiednio postąpić.
Uśmiechnięte, odblaskowe „słoneczka” będą teraz na spacerach jeszcze bezpieczniejsze.

Informacje

Kalendarz wydarzeń

Poprzedni miesiąc Luty 2018 Następny miesiąc
P W Ś C Pt S N
week 5 1 2 3 4
week 6 5 6 7 8 9 10 11
week 7 12 13 14 15 16 17 18
week 8 19 20 21 22 23 24 25
week 9 26 27 28

Zbliżające się wydarzenia


Powiat Lipnowski   Gmina Bobrowniki   Gmina Chrostkowo   Miasto i Gmina Dobrzyń nad Wisłą   Gmina Kikół   Gmina Lipno   Gmina Miasto Lipno   Miasto i Gmina Skępe   Gmina Tłuchowo   Gmina Wielgie